ÚvodZákladní informaceKurzy & ubytování

Druhy kurzů a ubytování jazykových pobytůPři volbě kurzu byste měli vybírat podle svých možností a schopností. V žádném případě byste neměli ani přeceňovat své schopnosti, ani na sebe klást nároky vyšší, než kolik víte, že můžete zvládnout. Například kurzy s vysokou intenzitou výuky, tedy 30 hodin za týden a více, jsou poměrně vyčerpávající a v rámci dlouhodobých pobytů, jen velmi těžko zvládnutelné.

Druhy jazykových kurzů

Množství druhů a variant jazykových kurzů je takřka nekonečné, především díky jejich variabilitě. Lze takřka neomezeně kombinovat různé aktivity, které doplňují jazykový kurz jako takový, přidávat různě zaměřené specializace, atd., atd..

Výše zmíněné parametry jsou vesměs věcí školy nebo individuální preference každého jednotlivce. Jsou však některé hlavní parametry podle, kterých se vyplatí při výběru kurzu začít.

Počet studentů na vyučovací hodině

Běžné typy výuky podle počtu žáků jsou zpravidla děleny na 3 základní skupiny, které se mohou škola od školy a kurz od kurzu lišit. Prvním typem, nejčastějším, je běžná výuka, zde bývá maximálně do 15-ti, obvykle pak do 12-ti studentů. Druhým jsou takzvané malé skupiny, kde se výuky účastní zpravidla nejvýše 10, obvykle pak do 6 studentů. Třetím druhem je individuální výuka, kde je na vyučujícího připadá právě jeden student.

Skladba studentů ve třídě

Nepsanými pravidly, nikoliv podmínkami, která jsou všeobecně dodržována jsou, aby studenti byli přibližně stejného věku. A druhým je, aby skladba byla v co možná nejrozmanitější skladbě mateřských jazyků, což má za výsledek větší interaktivitu studentů v anglickém jazyce a to nejen při výuce.

Moderní technologie ve výuce

Všemožné interaktivní tabule, tablety, projektory a další technické vymoženosti naší doby jsou sice zajímavými doplňky výuky, ale neměly by býti ani hlavní, ani jedinou silnou stránkou výuky. Jazyk spočívá hlavně v mluvení a interakci s jinými lidmi, a i když tablet může rychle naučit slovíčka, tak jejich použití a významy při rozhovoru vás lépe naučí praktická slovní výuka.

Druhy ubytování

Ubytování je podstatnou součástí každého jazykového pobytu a každý druh má svá specifika. Nejčastějším typem je hostitelská rodina, dalším v pořadí pak sudentské rezidence. V prvním případě bydlíte u rodilých mluvčích a jste tak nuceni cizí jazyk každodenně používat. V druhém případě sice také používáte denně cizí jazky, ale s ostatními studenty jazykových kurzů.

Stravování

Zatímco v hostitelských rodinách je obvykle v ceně zahrnuto stravování typu polo/plné penze, tedy dvě resp. tři jídla denně, v ostatních typech ubytování jste obvykle odkázáni na nákup surovin a kuchařské schopnosti své nebo svých spolubydlících a v případě krajním na okolní restaurace a pobočky řetězců rychlého občerstvení.

Vzdálenost od školy

Tento aspekt bývá, ze strany účastníka pobytu, často opomíjen. Zejména ve městech nad 50 tis. obyvatel byste jej však opomenout neměli. Vzdálenost od místa ubytování totiž nemusí být nejkratší a cestě do školy může být zapotřebí využívat městskou hromadnou dopravu a ta není zadarmo. Obvykle školy mívají ubytování v přiměřené vzdálenosti, ale pokud cestujete do většího města je dobré se předem informovat na adresu ubytování.


Jít na úvodní stránku
Nahoru
TOPlist