ÚvodProč do Irska

Proč na jazykový pobyt do IrskaV minulosti bylo Irsko neprávem opomíjenou destinací pro studium angličtiny v zahraničí, ale to se v posledních letech změnilo a Irsko stává stále častější volbou nejen zájemců o jazykové pobyty s kurzy anglického jazyka, ale také zájemců o univerzitní studium v anglickém jazyce. Příklon zájemců o jazykové pobyty k cestám do Irska je zcela zasloužený. Nejen, že Irsko má mnoho co nabídnout, ale také opakované vítězství v žebříčku nejpřátelštějších národů světa je zasloužené.

Velká konkurenční nevýhoda proti Anglii, jako tradičnější volbě zájemců o studium angličtiny v zahraničí vedla nejednu vládu Irské republiky k rozsáhlým investicím a subvencím také do oblasti jazykových škol a jejich vybavení. Výsledkem jsou desítky nových a modernizovaných škol s moderními technickými vymoženostmi, které zkvalitňují a zefektivňují výuku jazyka.

Investice a modernizace samozřejmě nesměřovaly pouze do oblasti vzdělávání, ale také do infrastruktury. Díky tomu má Irská republika velmi kvalitní síť dálnic a silnic první třídy. Toto značně zrychlylo a zkvalitnilo cestování do vzdálenějších oblastí západního a jižního Irska a tím přispělo k rozvoji turismu v těchto oblastech.

Irsko bývá také nazýváno "Zelený ostrov" a také zcela zaslouženě. Parky a zdánlivě nekonečné pásy zeleně jsou všude, to vše je dokresleno výtvory nespoutané a nemilosrdné síly přírody. Například mohutné Mohérové útesy na západní straně ostrova sahají do výšky přes 200 metrů.

Ačkoliv počasí je nejnevyzpytatelnější součástí každodenního života v Irsku, je množství slunných okamžiků větší než se všeobecně míní. Pokud dopoledne není modrá obloha, neznamená to, že tomu tak nebude odpoledne, a proto byste se počasím neměli nechat odradit od návštěvy některého z mnoha Irských hradů či míst starověkých památek.

Ani ti kdo preferují závětří a střechu nad hlavou při kulturním poznávání zde nepřijdou zkrátka. Nespočetná muzea a galerie od národních až po ty v domcích velkých literárních mistrů jsou doslova rozesety po celém Irsku.

Dalším předním umístěním Irska ve světových žebříčcích je konzumace alkoholu na dospělého obyvatele za rok. Za neochvějné umstění v TOP 5 vděčí Irové, také neuvěřitelnému množství tradičních pubů, které jsou prakticky všude a jejichž skutečný počet zná jen výběrčí daně z alkoholu. Samostatnou kapitolou jsou pak tradiční lidové slavnosti a průvody, z nichž největší a nejznámější, slavený i mimo ostrov, se koná na den svatého Patrika, patrona Irska.

Snad každý dospělý se setkal alespoň s jedním druhem Irských whiskey, které jsou proslaveny po celém světě. Při studiu v Irsku můžete mnohé nejen ochutnat, ale také se u mnohých seznámit přímo v "továrně" s výrobním procesem, navštívit sklepy přeplněné sudy s hotovým nápojem a jak již tomu tak bývá, tento tamtéž také ochutnat.

Další zdroje informací


Jít na úvodní stránku
Nahoru
TOPlist