ÚvodČasté otázkyStravování na jazykovém pobytu

Stravování na jazykovém pobytuStravování je věcí, která se liší hlavně podle typu ubytování a kurzu. V případě studentských rezidencí či sdílených domů a bytů si studenti zpravidla vaří sami a je třeba počítat s výdaji na stravování. Naproti tomu v hostitelských rodinách vaří studentům členové rodiny a strava je již zahrnuta v ceně ubytování.

Stravování v hostitelské rodině

Rodiny se obvykle snaží vařit místní jídla, pokud účastníkovi kurzu nevyhovuje typ stravy je důležité na to upozornit rodinu, popřípadě školu. Stravování v rodinách se dělí na polopenzi (snídaně+večeře) a plnou penzi, doporučujeme se předem informovat na rozsah stravování. Plná penze bývá při kurzech s odpolední výukou řešena formou "svačiny do školy".

Potřebu speciálního stravování, jako například veganství či bezlepkovou dietu, byste měli oznámit již při poptávce pobytu. Zajištění zvláštního stravování nebývá v hostitelských rodinách problém.

Stravování na pobytech pro mladistvé

Pobyty pro mladistvé bývají řešeny jako komplexní produkt, kde strava bývá formou polopenze a zahrnuta v ceně. Ve městech jsou někdy pobyty pro mladistvé nabízeny s ubytováním v hostitelských rodinách (viz. informace uvedené výše).


Jít na úvodní stránku
Nahoru
TOPlist