ÚvodZákladní informaceJak fungují jazykové pobyty

Jak fungují jazykové pobytyÚčelem jazkových pobytů je přiblížit službu jazykových kurzů v zahraničí zákazníkům a to takovým způsobem, aby pro studující byla maximálně jednoduchá a komfortní.

Zprostředkování jazykového kurzu prostřednictvím služby jazykového pobytu se na těchto stránkách rozumí především jeho zpřístupnění té části zájemců, kteří z jakýchkoliv důvodů nebo příčin nemají možnost zařídit si kurz v zahraničí sami.

Co je jazykový kurz

Na těchto stránkách rozumíme jazykovým kurzem výuku jazyka na specializované škole. Za součásti jazykového kurzu považujeme registrační poplatek a poplatek za učebnice, které mohou být zpoplatněny nad rámec ceny výuky a uvedeny v ceníku odděleně.

Co je jazykový pobyt

Na těchto stránkách jazykovým pobytem rozumíme ucelený soubor služeb skládající se především z jazykového kurzu, ubytování po dobu trvání kurzu, souvisejících poplatků a dalších souvisejících volitelných nebo příplatkových služeb.

Letní jazykové pobyty pro mladistvé

Tento typ pobytů je obvykle koncipován jako dětské tábory. V praxi to pro rodiče znamená minimální starosti se zařízením, neboť tyto pobyty většinou obsahují komplet vše vyjma dopravy. Obvykle bývá zvoleno jedno letiště, ze kterého je organizována soukromá přeprava do místa ubytování.

Z čeho se obvykle skládá jazykový pobyt

Obvyklý průběh jazykového pobytu

Jak jste se již na našich stránkách dočetli, jsou jazykové pobyty věcí do značné míry individuální a to je činí z hlediska univerzality nepředvídatelnými. Níže uvedené body jsou tedy spíše pro ilustraci průběhu nejzákladnějšího jazykového pobytu s kurzem obecné angličtiny.

  1. Cesta do cílové země
  2. Cesta do místa ubytování nebo školy
  3. První den ve škole - Rozřazovací test / ústní rozřazovací zkouška
  4. Průběh jazykového kurzu a volnočasových aktivit
  5. Zakončení kurzu
  6. Poslední noc v ubytování
  7. Odjezd z místa ubytování
  8. Návrat domů

Pomoc v nouzi

Každá škola má vlastní organizační procedury a telefonní čísla pro případ nouze jejích studentů. Tyto kontaktní informace jsou obvykle vyvěšeny ve škole a studenti jsou na ně upozorňováni při zahájení kurzu. Jedná-li se o situaci kdy vám škola nemůže pomoci, můžete se s žádostí o pomoc obrátit na příslušný zastupitelský úřad. V případě, že se jedná o problém přímého ohrožení, neměli byste váhat s kontaktováním tísňové linky záchraných a bezpečnostních složek, v Evropské Unii univerzálně funguje číslo "112".


Jít na úvodní stránku
Nahoru
TOPlist