ÚvodČasté otázkyJazykové pobyty a pojištění

Jazykové pobyty a pojištěníPovinné zdravotní pojištění

Toto pojištění je prokazováno kartičkou EHIC (European Health Insurance Card), které vydávají zdravotní pojišťovny států EU. V rámci tohoto pojištění má držitel karty pojištěnce nárok na bezplatné poskytnutí bezodkladné lékařské péče na území státu Evropské Unie.

Cestovní pojištění (připojištění)

Jedná se o typ nadstandardního připojištění ke zdravotnímu pojištění, které pokrývá další typy nákladů a lékařských výloh, jenž nejsou hrazeny ze základního pojištění. Rozsah krytí se obvykle liší dle zvolené pojišťovny.

Pojištění na způsobené škody

Je typ volitelného připojištění jednotlivce, slouží zejména pro krytí neúmysně způsobených škod. Například rozbijete-li v obchodě neúmyslně nejaký vystavený produkt, zaplatí jej pojišťovna odpovídá-li tato situace pojistné smlouvě.

Pojištění proti úpadku

Toto pojištění není povinné, avšak většina jazykových škol bývá ve své zemi pojištěna proti úpadku. V případě úpadku školy se vám zpravidla dostane pomoci od úřadů v dané zemi nebo od zastupitelského úřadu. Toto pojištění je věcí školy. Škola s timto pojištěním má o tomto patřičný dokument, který bývá uveřejněn na jejích internetových stránkách nebo na vyžádání.

Pojištění jazykového pobytu

Tento typ pojištění je téměř vždy příplatková služba a slouží k pojištění nákladů na pobyt v případech kdy se účastník nemůže zůčastnit pobytu z příčin nebo důvodů, vymezených v pojistné smlouvě.


Jít na úvodní stránku
Nahoru
TOPlist