ÚvodČasté otázkyHlavní rozdíly jazykových pobytů pro mladistvé

Hlavní rozdíly jazykových pobytů pro mladistvéMetodika výuky a učební osnovy

Kurzy pro mladistvé jsou na většině škol, jak metodika výuky tak osnovy výuky optimalizovány na věk studentů. V případech škol, které se na letní kurzy pro mladistvé specializují bývá předem sestaven propojený program výuky, zábavních a volnočasových aktivit.

Složení třídy

Kurzy pro mladistvé jsou zpravidla organizovány tak, aby ve třídách byli pouze mladiství nebo maximálně podobný věk studentů. V případě letních kurzů jsou pak studenti ve třídách pouze mladiství a přibližně stejného věku.

Cesta do a ze školy

Některé školy organizují pro sudenty tzv. svoz žáků. Tento je velmi praktický ve větších městech a zejména u mladších studentů. Některé školy mají organizační domluvy s hostitelskými rodinami o doprave dětí do školy avšak není to ani pravidlem ani podmínkou. Doporučujeme rodičům, aby se před objednáním pobytu, na tento aspekt informovali.

Mimoškolní aktivity

Jedná-li se o běžné kurzy pro mladistvé, tedy nikoliv optimlizovné letní pobyty, zajišťuje volnočasové aktivity studentů zpravidla škola ve spolupráci s hostitelskou rodinou, byl-li vybrán tento typ ubytování.

Výběr hostitelské rodiny pro mladistvé

Školy obvykle vybírají hostitelskou rodinu pro mladistvé se zvláštním zřtelem a z databází rodin, které mají s tímto zkušenosti.

Doprava letadlem do země jazykového pobytu

Ne všechny letecké společnosti umožňují přepravu mladistvých bez doprovodu dospělé osoby. Některé aerolinky toto umožňují pouze při splnění podmínek společnosti a ve smyslu přepravnícho řádu. Seznam vybraných společností umožňujících cestování mladistvých bez doprovodu dospělé osoby naleznete v článku věnovaném cestování do země jazykového pobytu.

Přeprava z letiště do místa ubytování na jazykovém pobytu

Většina škol v případě mladistvých zajišťuje přepravu z letiště, obvykle formou letištního tranféru, jako součást pobytu. Také na tento aspekt pobytu doporučujeme se předem informovat.


Jít na úvodní stránku
Nahoru
TOPlist