ÚvodČasté otázkyZpůsob platby za jazykový pobyt

Způsob platby za jazykový pobytJazykové kurzy a s nimi související služby jako ubytování, učební pomůcky, atpd. jsou v drtivé většině ve svých zemích osvobozeny od DPH, a proto by bylo zbytečné navyšovat jejich cenu, díky administrativě související s jejich přefakturováváním.

Nejen z výše uvedeného důvodu, ale také, proto že usilujeme o maximální transparentnost procesů, platí studenti úhradu za kurz, popřípadě ubytování a poplatky přímo jazykové škole proti školou vydané faktuře.

Obvylkle platba probíhá formou SEPA platby, která je dnes již běžnou bankovní praxí a nebo také, v případech škol kde je to možné, online platbou pomocí platební karty. Ostatní náklady na jazykový pobyt a související platby jsou fakturovány odděleně a lze je rovněž uhradit bankovním převodem nebo online platební kartou.

Právnické osoby a plátci DPH

V případě místní příslušnosti obou fakturujících subjektů je možné fakturovat jazykový pobyt jednorázově s DPH. V takovém případě je celková nabídková cena považována za cenu bez DPH a poptávající je na tento fakt upozorněn.

Ve zvláštních případech a v případech, kdy to zákony umožňují, může být využito principů a systému v rámci "Reverse charge".


Jít na úvodní stránku
Nahoru
TOPlist